ZŠ Pod Žvahovem

Zvonění
1. hodina08.00 - 08.45
2. hodina08.55 - 09.40
3. hodina10.00 - 10.45
4. hodina10.55 - 11.40
5. hodina11.50 - 12.35
6. hodina12.45 - 13.30
7. hodina13.40 - 14.25
8. hodina14.35 - 15.20
9. hodina15.30 - 16.15

14.01.2021

Naše škola se stává školou fakultní!

Naše škola dnes obdržela úžasnou nabídku stát se fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Tuto možnost samozřejmě přijímáme s obrovskou radostí, vděkem a pokorou. Je pro nás velkou ctí, že se budeme podílet na profesní přípravě našich budoucích kolegů a kolegyň, i že budeme moci využívat zázemí, zkušenosti a možnosti Pedagogické fakulty.

12.01.2021

Platby za ŠD + provoz o jarních prázdninách

Vážení rodiče, vzhledem k nejasné situaci dalšího vývoje a tomu, že děti, chodící do školní družiny, mají "předplaceno" za dobu, po kterou byla škola a ŠD uzavřena, prosíme, pozastavte další platby za školní družinu do doby, než k nim dostanete další informace a pokyny. Rádi bychom předešli komplikacím s vracením peněz. Také Vás chceme informovat o možnosti využití školní družiny (pro děti v ní zapsané) v době jarních prázdnin, které proběhnou od 22. do 26. února. V případě zájmu o její využití kontaktujte vedoucí ŠD Káju Hlaváčovou e-mailem na hlavacova@zspodzvahovem.cz. Děkujeme za spolupráci!

UPDATE: Přihlášky prosíme maximálně do 12. února

09.01.2021

Pokračování distanční výuky a plán na pololetní vysvědčení

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci lze očekávat pokračování stejného režimu, tj. 1. a 2. třídy prezenčně a starší distančně, prozatím zřejmě na další 2 týdny. V souladu s doporučeními MŠMT a ČŠI jsme se také rozhodli, že klasické pololetní vysvědčení doplníme také slovním komentářem, podobně, jako tomu bylo u hodnocení za 1. čtvrtletí. 

29.12.2020

Režim od 4. ledna

Vážení rodiče a milé děti, od 4. ledna se bohužel vracíme k listopadovému módu distanční výuky, tj. 1. a 2. třídy ve škole, ostatní distančně. Vrátíme se do stejného režimu, jaký byl v listopadu s tím, že více informací dostanete od své paní učitelky. V případě potřeby zapůjčení počítače či resetu hesla do Teamsů prosíme o e-mail na reditel@zspodzvahovem.cz. Snad tohle martýrium již brzo skončí...

Podle informací od MŠMT má tento režim fungovat zatím do 10. ledna.

21.12.2020

Přání....

Vážení rodiče, naše milé děti i všichni vy, kdo máte rádi naši malou a krásnou školu. Složitý rok 2020 je za námi a ačkoli nikoho z nás netěšily události, které tento rok tak významně poznamenaly, jsme rádi, že jsme ho společně se ctí zvládli. Chtěl bych poděkovat našim paním učitelkám za maximální nasazení v době distanční výuky, naší skvělé školní družině za všechny perfektně připravené programy ve škole i mimo ní, všem našim asistentům za jejich mnohdy velmi komplikovanou práci i všem nepedagogickým pracovníkům za péči o naši krásnou školu, organizaci obědů a v neposlední řadě i paní hospodářce a paní účetní, bez nichž bychom se utopili v číslech :-) Velké poděkování patří i rodičům, za účast na distanční výuce, trpělivost, shovívavost i cenná slova podpory. Čekají nás 2 týdny prázdnin, čas dát některé resty do pořádku, připravit školu na nový rok, ale hlavně si odpočinout a trávit svůj čas se svými nejbližšími. Co přinese rok 2021 zatím nevíme, ale budeme všichni společně doufat v to, že bude veselejší a hlavně normálnější, než byl ten rok letošní. Rád bych k tomuto přání připojil jednoho krásného andílka, protože věřím tomu, že minimálně jeden takový naší školu chrání před vším špatným a budeme společně doufat, že u nás i zůstane a bude mu v ní stejně dobře, jako je i nám.

Jan Horkel

 

15.12.2020

Vánoční prázdniny už od soboty!!!!!

Pozor! Podle vládního nařízení se příští týden (tj. v pondělí 21. a úterý 22.) ruší veškerá výuka, oba dny budou v režimu prázdnin. Pevně doufáme, že se ve škole sejdeme v pondělí 4. ledna.

03.12.2020

Hledáme paní učitelku do 3. třídy s nástupem od 1. 2. 2021!

Máme bohužel jednu neveselou zprávu, ale doufáme, že najdeme skvělou paní učitelku pro naše třeťáčky a děkujeme za případné sdílení!

Pražská základní škola Pod Žvahovem přijme na plný úvazek učitelku s aprobací 1. stupeň (ideálně i +AJ) s nástupem od 1. února. Nabízíme 20 šikovných třeťáků, krásnou, nově a moderně zařízenou učebnu, mladý kolektiv, venkovské prostředí a nejkrásnější okolí školy v celé Praze!


Přijmeme i šikovnou studentku posledních ročníků PedF. Kvalitní zázemí a notebook pro osobní použití. Více info na www.zspodzvahovem.cz a případně e-mailem na reditel@zspodzvahovem.cz či tel. 731 504 657.

 

28.11.2020

Režim školní družiny od 30.11.

V následujícím odkazu naleznete aktuální režim ŠD. Prosíme, prostudujte si nové a dočasné složení tříd, časy vyzvedávání a obědů. https://www.zspodzvahovem.cz/files/stranky/63/manual-sd-30.11.pdf

Děkujeme za trpělivost a respektování nového režimu ŠD.

Tým vychovatelek ŠD

 

26.11.2020

Návrat 3. - 6. tříd

Příští pondělí, 30. listopadu, se do prezenční výuky vrátí 3. - 6. ročník. Stejně jako před uzavřením školy se našich šesťáků netýká rotační systém, tj. budou stále ve škole. Vyučování bude probíhat podle normálního rozvrhu. Režimová opatření budou - roušky ve všech vnitřních prostorech školy (žádáme o to, aby děti měly roušky 2), nutnost desinfekce při vstupu do školy, časté větrání, důraz na pohyb venku, kde není nutná rouška. Vstup do školy bude i nadále možný od 7:40, vzhledem k počtu tříd nebude zaveden žádný speciální časový režim. Ranní družina z organizačních důvodů nemůže být v provozu. Odpolední družina pro 1. - 3. ročník bude v době od 11:40 do 16:30. Družina pro 4. ročník může být z organizačních důvodů (nemožnost spojování skupin napříč ročníky) v provozu pouze do 16:00. Výdej obědů bude probíhat podle připraveného harmonogramu. Školní "nesportovní" kroužky s výjimkou ZUŠ nebudou v provozu. O sportovních kroužcích budou informovat přímo organizátoři. Další informace dostanete do konce týdne e-mailem. Děkujeme i za Vaši spolupráci a budeme se těšit na viděnou v pondělí.

12.11.2020

Návrat prvních a druhých tříd!

Vážení rodiče a naše milé děti, jak určitě už víte ze zpráv, tak od příští středy, 18. listopadu, se prvňáci a druháci mohou vrátit k prezenční formě výuky, tj. od školy! :-) A to dokonce bez rozdělování skupin či jiných podobných jarních "specialit". Výuka bude tedy probíhat v rouškách a samozřejmě budeme dbát o to, aby se děti mohly pravidelně vyvětrat venku na čerstvém vzduchu, kde to lze i bez roušek. V provozu bude i školní družina, která ovšem bude fungovat tak, že každá ze tříd bude po skončení výuky automaticky převedena na samostatné oddělení družiny. Děti z jednotlivých tříd se tak nebudou potkávat a míchat. Z provozních důvodů bude také družina v otevřena pouze odpoledne a to do 16:00. Ranní družinu bez míchání dětí z různých tříd bohužel není možné realizovat. Také školní jídelna bude v provozu, dokonce bude nově možné, aby si děti z ostatních tříd (3. - 6.) chodily pro obědy do "kastrůlků" v předem určený čas. Všechny podrobné informace k provozu dostanete e-mailem do konce týdne. Těšíme se na naše prcky a samozřejmě doufáme, že je brzy budou následovat i ostatní děti!

ZŠ Pod Žvahovem

Od školního roku 2019/2020 je Základní škola Pod Žvahovem samostatnou základní školou. Po letech chátrání byla škola znovu otevřena před čtyřmi lety díky velkému zájmu občanů Hlubočep a silné participaci MČ Prahy 5 a ZŠ Kořenského. Devět tříd aktuálně navštěvuje přibližně 200 žáků, první stupeň je tak kompletní, otevřena je i 6. třída a škola je i nadále postupně opravována a rozšiřována, takže za 3 roky vyroste až do úplné devítiletky.