Archiv aktualit - školní rok 2022/23

Nejnovější aktuality naleznete na úvodní stránce.

06.09.2022

Platby za školní družinu

Připomínáme platby za školní družinu. Více informací zde https://www.zspodzvahovem.cz/druzina/skolne/

02.09.2022

Pozvánka na oslavu znovuotevření školy Restart 2022!

01.09.2022

Začátek školního roku

Prázdniny jsou za námi a máme tady začátek nového školního roku.

Přes léto prošla naše škola, po dlouhé době netradičně, pouze menšími změnami. Abychom měli kam dát prvňáčky, tak jsme museli přestěhovat počítačovou učebnu, která vznikla v podstatě jako úplně nová místnost a také vybudovat zázemí pro naše personální posily. Z jedné místnosti nám proto vznikly dvě, a tak máme kancelář psycholožky a kancelář zástupce ředitele a výchovné poradkyně.

Rekonstrukce školní jídelny bohužel začne až v závěru roku. Léto jsme tedy mohli věnovat i přípravě novinek ve výuce. Mimo to, že naši osmáci budou poprvé mít chemii, tak jsme také připravili zásadní změnu v koncepci volitelných předmětů. 7. a 8. třída každý rok absolvuje jeden volitelný předmět z nabídky. V té najdou 7 různých předmětů. Zápis na předměty pak proběhne elektronicky pomocí portálu Bakaláři. Další novinkou je druhý jazyk. V nabídce máme francouzštinu a němčinu, zápis proběhne rovněž pomocí portálu Bakaláři.

Největší devizou naší školy je samozřejmě tým dospěláků, který se o děti stará a který se každoročně rozšiřuje. Před lety škola začínala se sedmi dospěláky, letos už jich je 55, neuvěřitelné. A za sebe můžu říci, že jsem opravdu šťastný, že se tak skvělá parta na naší škole sešla.

Jaký bude nový školní rok zatím nikdo neví, určitě bude ve znamení optimalizací, příprav revizí školních vzdělávacích programů, rekonstrukce školní jídelny a pavilonu družin i přípravy na další fáze rekonstrukcí a, ačkoli se to skoro bojím napsat, doufám, že již nenastanou žádné lockdowny a dlouhodobější distanční výuka. Jsme samozřejmě připraveni na krátkodobou a doufáme, že v případě největší nouze u ní zůstane.

Co chystáme ve spolupráci se Spolkem rodičů je pokračování Žvahovské akademie pro rodiče, jsme domluveni na dalším semináři Hejného matematiky a semináři na téma digitální technologie a výchova.

Vzhůru do dalšího školního roku, naše již osmého, těšíme se!

pan ředitel

31.08.2022

Režim školní družiny 2022/2023

Vážení rodiče,

v sekci "družina a kroužky" naleznete veškeré informace k novému školnímu roku. Upozorňujeme, že letos nebude možný samostatný odchod ze ŠD po telefonické domluvě. Samostatné odchody budou zapsány v zápisním lístku nebo v příloze k zápisnímu lístku, který naleznete v dokumentech. Lístečky tolerujeme během měsíce září. Od října se řídíme výše uvedenými dokumenty. V případě mimořádného samostatného odchodu informujte svou paní vychovatelku prostřednictvím emailu a to do 11:00.

Děkujeme za pochopení a přejeme úspěšné vykročení do nového školního roku!

tým ŠD ZŠ Pod Žvahovem

30.08.2022

Přihlášky do školní jídelny

Pro příští školní rok je potřeba vyplnit novou přihlášku ke stravování, která je vždy platná pouze 1 školní rok. Přihlášky jsou ke stažení na webu v sekci Jídelna. Zároveň je také potřeba, v případě zájmu, vyplnit žádost o automatický odběr menu č. 1, v případě, že chcete, aby mělo dítě vždy automaticky zvolenou tuto možnost na celý měsíc (odpadává objednání). Přeplatky z minulého školního roku se automaticky převádí na následující školní rok. V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte hospodářku školy Evu Činglovou na cinglova@zspodzvahovem.cz či 731 504 658.

26.08.2022

Úprava cen obědů ve školní jídelně.

Vzhledem k rostoucím cenám nákladů na obědy ve školní jídelně dochází k navýšení jejich ceny. Nově je to 35 Kč za oběd pro děti ve věku 6-10 let a 37 Kč pro děti ve věku 10-14 let. Pro měsíc září a říjen pak platí stejný režim výdeje obědů, jako byl v minulém školním roce, dodavatelem je stále ZŠ Chaplinovo náměstí. Měsíční zálohy proto zvyšujeme na 700 Kč u mladších a 740 Kč u starších dětí. Další informace najdete na webu v sekci jídelna. Děkujeme za pochopení. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na hospodářku školy - cinglova@zspodzvahovem.cz.

23.08.2022

Organizace prvních školních dní

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 se všichni žáci sejdou v 8.00 před školou, kde proběhne společné slavnostní zahájení nového školního roku. V pátek (2. 9. 2022) začíná výuka v 8 hodin v kmenových učebnách a končí pro prvňáky po 2. vyučovací hodině, pro ostatní žáky po 4. vyučovací hodině. Žáci jsou se svými třídními učiteli, bez odpoledního vyučování.

Družina funguje ve čtvrtek od 9 do 15 hodin, pátek od 7 do 17 hodin.

Obědy se vydávají vždy od 11.30 do 13.30.

čtvrtek 1. 9. 2022

• 8.00 slavnostní zahájení školního roku před školou

• 9.15 ukončení dopoledního programu s třídní paní učitelkou/panem učitelem

• 9.30 schůzka rodičů prvňáčků ve třídě

pátek 2. 9. 2022

• prvňáci mají 2 vyučovací hodiny (konec 9.40)

• 2. – 8. třída má 4 vyučovací hodiny se svou třídní učitelkou/třídním učitelem

V následujícím týdnu (od pondělí 5. 9. 2022) probíhá výuka dle platného rozvrhu.

Těšíme se na Vás!

17.08.2022

Organizační zabezpečení školního roku 2022/2023

V sekci Dokumenty naleznete Organizační zabezpečení školního roku 2022/23. Přejeme hezké počtení a na nový školní rok se již moc těšíme!