Školní družina

Oddělení ve školní družině 2020/2021

Čísla zvonků do školní družiny

ŠD 1 Kája  3#

ŠD 2 Lucka 4#

ŠD 3 Kačka K. 8#

ŠD 4 Jitka 9#

ŠD 5 Katka W. 14#

Informace k režimu školní družiny od 17. 5. 2021

Od 17. 5. bude ŠD probíhat v normálním režimu.

  • Ranní družina od 7.00-7.40.
  • Vyzvedávání dětí do 13.30 a od 14.30 do 17.00.
  • Informace o platbách zveřejníme koncem května.

 

Třídy budou spojeny následovně, dle původního rozpisu:

ŠD 1 (1.A+2.A)  Karolina Hlaváčová DiS. - vedoucí vychovatelka, zvonek 3#

ŠD 2 (1.B+2.A) Bc. Lucie Laštovičková, zvonek 4#

ŠD 3 (2.B+3.A) Bc. Kateřina Kohoutová, zvonek 8#

ŠD 4 (3.B+3.A) Jitka Šalatová, zvonek 9#

ŠD 5 (3.B+4.A) Kateřina Wasylkiwová DiS., zvonek 14#

 

Informace k režimu školní družiny od 12. 4. 2021

Podrobné informace naleznete zde.

V případě dotazů mě kontaktujte: hlavacova@zspodzvahovem.cz

Těšíme se v pondělí! 

Aktivní stezka-"Poznáváme široké okolí školy"

Sbalte batůžky, tužky, obujte pořádné boty a vyrazte na naučnou stezku po okolí naší školy!

Nachystaly jsme pro vás cca 5km dlouhou stezku plnou úkolů, během kterých procvičíte tělo i mozkové závity.     V odkazu naleznete potřebné materiály, kde se dozvíte více informací. Pokud nemáte možnost tisku, tyto listy budou k dispozici v průjezdu školy. 

Přejeme vám hezkou zábavu, užijte si pobyt na čerstvém vzduchu a načerpejte spoustu pozitivní energie!

Lucka, Markéta, Katka, Jitka, Kačka, Kája

Masopust

Dne 16.2. nás čeká Masopust! V čase 12.30-15.00 si vyrobíme masky, vyrazíme na průvod, zasoutěžíme si a také si pořádně zatančíme :-) Masky nechte doma, vyrobíme si je společně!

Platby za ŠD a provoz o jarních prázdninách

Vážení rodiče, vzhledem k nejasné situaci dalšího vývoje a tomu, že děti, chodící do školní družiny, mají "předplaceno" za dobu, po kterou byla škola a ŠD uzavřena, prosíme, pozastavte další platby za školní družinu do doby, než k nim dostanete další informace a pokyny. Rádi bychom předešli komplikacím s vracením peněz. Také Vás chceme informovat o možnosti využití školní družiny (pro děti v ní zapsané) v době jarních prázdnin, které proběhnou od 22. do 26. února. V případě zájmu o její využití nás kontaktujte e-mailem na hlavacova@zspodzvahovem.cz.

Děkujeme za spolupráci!

Přihlášky prosíme maximálně do 12. února

Režim ŠD od 4.1.

Od 4.1. bude platný stejný režim jako v listopadu. V následujícím odkazu naleznete více informací.  https://www.zspodzvahovem.cz/files/stranky/63/manual-sd-od-4.1.pdf

 

Děkujeme za trpělivost a přejeme vám všem úspěšný a zdravý nový rok. 

Tým vychovatelek ŠD

Jak vypadá den v naší školní družině?

Pro ranní ptáčátka začíná již v 7.00.  Děti si pohrají, často i nasnídají, připraví se na vyučování a v 7.40 odchází do svých tříd. 

Po vyučování se sejdeme v družinách a odcházíme na oběd. Po návratu mají děti čas na aktivity, které si samy zvolí. Většinou staví stavby z Kaply, Sevy, Lega, jiní hrají karetní a deskové hry, kreslí, nebo jen tak odpočívají a povídají si se spolužáky. Některé děti odcházejí domů.

Od 13.30 začínají řízené činnosti, kroužky a pobyt venku. Vyrážíme na školní zahradu, kam děti chodí nejraději, nebo na vycházku po okolí, kde většinou navštívíme jedno z místních hřišt. Na zahradě hrajeme různé hry, fotbal a každý týden je pro děti připravena dílnička, kde tvoříme různé výrobky. Na pobyt venku klademe velký důraz.

V případě hezkého počasí zůstáváme na zahradě do 17.00. Pokud nám počasí nepřeje, vracíme se zpět do školy a od 15.30 děti odcházejí domů. Do 17.00 máme čas na svačinu, volnou hru, úklid ŠD a odpočinek po celém dni ve škole. Starší děti si mohou vypracovat domácí úkoly.

Prioritou pro nás je, aby děti trávily čas v družině rády. Dáváme jim možnost vlastní volby, jak naložit s jejich volným časem. Pokud se dětem do nějakých aktivit nechce, nenutíme je. Vše je na jejich volbě.