Jak vypadá den v naší školní družině?

Den ve školní družině začíná již v 7.00. Děti si pohrají, často i nasnídají, připraví se na vyučování a v 7.40 odchází do svých tříd.

Po vyučování se sejdeme v družinách (většinou v kmenových třídách), řekneme si co nás ten den čeká a odcházíme na oběd. Rovnou z oběda odcházíme na školní zahradu, kde děti mají čas na aktivity, které si samy zvolí. V případě nepříznivého počasí zůstáváme v kmenových třídách, kde je k dispozici spousta her, stavebnic apod. Většinou staví stavby z Kaply, Sevy, Lega, jiní hrají karetní a deskové hry, kreslí, nebo jen tak odpočívají a povídají si se spolužáky. Některé děti odcházejí domů nebo na kroužky.

Od 14:00 začínají řízené činnosti, kroužky a pobyt venku. Vyrážíme na vycházku po okolí nebo zůstáváme na zahradě, kde hrajeme různé hry, fotbal a každý týden je pro děti připravena dílnička, kde tvoříme různé výrobky. Na pobyt venku klademe velký důraz.

V případě hezkého počasí zůstáváme na zahradě do 17.00. Pokud nám počasí nepřeje, vracíme se zpět do školy. Od 15:00 děti odcházejí domů. Do 17:00 máme čas na svačinu, volnou hru, úklid ŠD, zahrady a odpočinek po celém dni ve škole. Starší děti si mohou vypracovat domácí úkoly.

Prioritou pro nás je, aby děti trávily čas v družině rády. Dáváme jim možnost vlastní volby, jak naložit s jejich volným časem. Pokud se dětem do nějakých aktivit nechce, nenutíme je. Vše je na jejich volbě.

Informace k organizaci naleznete zde.