Bc. David Lebeda

asistent pedagoga

E-mail: lebeda@zspodzvahovem.cz

Mnoho let jsem se zabýval mimo jiné kriminalitou páchanou na dětech a zároveň páchanou dětmi a mládeží. Po doplnění vzdělání mé kroky logicky vedly do organizací pracujících s dětmi a následně do školství. Samozřejmě souhlasím s tím, že vzdělání je jedním z nejdůležitějších aspektů ovlivňující další život mladého člověka.

Rád bych, aby děti z Hlubočep a okolí dosáhly v rámci svých možností a dovedností co nejvyššího vzdělání a zapojily se bez velkých problémů do společnosti. Zároveň musí být šťastné. K dosažení těchto cílů jim rád společně s pedagogy pomohu. Jsem také schopný předat dětem informace o rizikovém jednání, které vždy vede na šikmou plochu. Rád předám své bohaté zkušenosti.

Jsem asistentem pedagoga. Začínám tedy tzv. od píky. Mladý pracovní kolektiv mi poskytuje nejen možnost dozvědět se nové zajímavé informace ze života jiné generace, ale rovněž také působí svojí energií, přístupem k novým technologiím, sebevzděláváním či přirozeným odlišným přístupem k životu jako životabudič. Práce s dětmi je na této škole vždy vedena profesionálně, ale zároveň s velmi přátelským nádechem. To mi vyhovuje.

„Jednej vždy tak, aby maxima Tvé vůle mohla kdykoli zároveň platit jako princip všeobecného.“