Mgr. Helena Šilhánková

třídní učitelka 8.A, učitelka AJ

Konzultační hodiny: pondělí 14.00 - 15.00

E-mail: silhankova@zspodzvahovem.cz

Jako dítě jsem si na školu nehrála a hodně dlouho tvrdila, že učit nikdy nebudu. Pak jsem přece jen začala … a nikdy nepřestala, i když učení kombinuji i s jinými výdělečnými činnostmi. Začínala jsem v mateřské školce, učila ve firmách i jazykovkách, nejdéle působila na gymnáziu a teď se vracím k dětem menším.

Naplňuje mě, že v téhle práci se člověk pořád něco učí, že je každý den jiný, neustále vás něco či někdo překvapuje a většinu času se, když už ne smějete, tak alespoň usmíváte. Nemyslím si, že si všechny informace můžeme kdykoli vyhledat, nějaké do hlavy dostat musíme, abychom je mohli propojovat, tvořit, diskutovat i hrát si. Snažím se ale hledat způsoby, jak i dril dělat pro děti zajímavý a snad i zábavný a vytvářet atmosféru, aby se nikdo nebál mluvit a dělat chyby.

Mám ráda divadlo, běhání a běžkování, zvlněnou krajinu, vzácné ranní dospávání, útesy na pobřeží, koláže, všechno britské, příběhy s otevřeným koncem, jazz, chléb se sádlem a rychlokvaškou a mnoho dalšího. A čas se svými milými, ten nejvíc.