Karolina Hlaváčová DiS.

vedoucí vychovatelka ŠD

E-mail: hlavacova@zspodzvahovem.cz

Telefon: 797 972 705

Už jako malá holka jsem si přála být paní učitelkou, stejně jako moje maminka. Sudičky mi ale daly do vínku také hudební sluch a pohybový talent, a ve 12 letech jsem nastoupila na Taneční konzervatoř hl.m. Prahy. Po 8 letech studia a 4 letech působení v baletním souboru plzeňského divadla J. K. Tyla se můj život začal ubírat jiným směrem. Učila jsem balet v baletní a mateřské škole a vedla skupinové a individuální hodiny Pilates.

Touha pracovat s dětmi mě ale lákala stále víc. Na konci srpna 2015 přišla nabídka stát se vychovatelkou ve školní družině a učitelkou hudební výchovy na žvahovské škole. Šla jsem do toho! S chutí, nadšením a odhodláním učit se novým věcem. Vrátila jsem se do školních lavic a doplnila si potřebné vzdělání. Při práci s dětmi je pro mě důležité vytvořit příjemné prostředí s porozuměním a důvěrou, stejně tak jako nechat se unést nápady a radostmi, které přináší přítomný moment. Vidím také, jak je pro děti důležité nechat jim volný prostor a vyplnit volný čas dle jejich představ. Děti jsou pro mne velkou inspirací, stále se od nich máme co učit. Ty nejcennější zkušenosti jsem ale jednoznačně získala jako máma!

Miluji přírodu, procházky lesem, divadlo, dobré víno, životní optimismus a mou rodinu.

Děti: „Paní vychovatelka Kája je nejlepší vychovatelka. Je moc hezká, hodná a rozumná. A má ráda plameňáky.“

„Porodní bolesti" při vzniku nové školy jsou obrovské, ale stojí za to. Jsem vděčná za tu zkušenost. Vivat ZŠ Žvahov!