Mgr. Lucie Mannheimová

školní psycholožka

E-mail: mannheimova@zspodzvahovem.cz

Telefon: 731 809 993

Jsem školní psycholožka, Gestalt terapeutka ve výcviku a mimoto se podílím na vývoji digitálních produktů zaměřených na duševní zdraví dospívajících.

Nabízím své služby dětem, rodičům i pedagogům, kdykoliv řeší nějakou náročnou situaci a potřebují podporu. Ale nejsem tu jen na problémy. Pomáhám žákům se posouvat, lépe si plánovat čas, najít lepší strategie učení, nebo si můžou přijít třeba jen popovídat, pokud potřebují. Kromě toho mě potkáte ve třídách, kde společně pracujeme na tom, aby se tam všichni cítili fajn. Občas tam přijdu s nějakým psychologickým tématem: třeba jak zvládat stres nebo jak pracovat s chybou. Na práci školní psycholožky nejvíce oceňuji, že jsem součástí přirozeného prostředí mých klientů, nejen vzdáleným odborníkem. Skrze neformální kontakt se snažím po krůčkách destigmatizovat pozici psychologa a ukázat dětem i dospělým, že říct si o pomoc není slabost, právě naopak.

Základními principy mé práce jsou přijetí, autentické setkání, důraz na přítomný okamžik, podpora uvědomování a celostní pohled na člověka.

Když zrovna nejsem v práci, tak ráda poznávám vzdálená místa, cvičím jógu, maluji a kupuji knihy, které nestíhám číst.