Markéta Podhrázská

vychovatelka

E-mail: podhrazska@zspodzvahovem.cz

Pracuji jako vychovatelka v školní družině.

Dle slov dětí jsem moc hodná, milá a vždy jim se vším pomohu. Nejčastěji bývám vtipná, hlavně když se mě děti ptají, kdy půjdou domů. To jim odpovím: "Zrovna ty dneska jdeš jako poslední." Ale děti můj humor znají. To mám na nich ráda. Uděláte cokoliv, co není ani tolik vtipné a smějí se.

Také jsem velký obdivovatel jejich umění. Není týden, kdy bych nedostala alespoň jedno krásné umělecké dílo. Myslím, že brzy už to bude směřovat k výstavě.

Ovšem dokážu i skvěle sehrát roli "zlého poldy". To bývám především, když se najde jedinec, který nerozumí jednoduché větě: "Seřaďte se u schodů." Nebo když dostanu případ, kdy musím vyřešit neshody.

Co je ale hlavní, jsem jejich panenka. Panenka, které dělají krásné účesy. Nebo ji jenom objímají a vypráví jí zajímavé příhody, které se jim staly.

Svou práci mám ráda především kvůli dětem. Protože díky nim je každý den něčím výjimečný a kouzelný.