Mgr. Miroslava Trávníčková

třídní učitelka 3. A

Konzultační hodiny: pondělí 14.00 - 15.00

E-mail: travnickova@zspodzvahovem.cz

Jsem učitelka tělem i duší, která miluje své poslání. S každým novým studentem se učím. A že jich bylo. Mimochodem učitelem je pro mě úplně každá bytost. Protože interakce s kýmkoliv a kdekoliv vždy přináší poznání. Je to vždy zajímavý proces vzájemného poznávání a propojování se. Učení je jako řeka, která protéká kolem a nabírá do sebe vše, co se nachází v okolí a nese svoji vůni, chuť, barvu až do oceánu, kde se to vše promísí a propojí. To jsem viděla na Mysu dobré naděje! Kde se díváte, jak se potkají dva oceány na jižním cípu Afriky a jako by tam byla čára, různé proudy, barva asi i chuť, ale spojí se to v jeden celek! Stejně jako plná třída dětí z různého prostředí se spojí v září v jeden celek, např. v třídu 1. A . Bude mi potěšením tuto třídu provádět. Nejprve se neznáme a je to vše nové. Může to vyvolávat radost, ale i strach z neznáma. Ale až se to propojí a promíchá! To bude paráda! Těším se na tu legraci a radost z nových tváří.
Po mnoha letech prozkoumávání firemního prostředí, jako lektorka Aj či instruktorka jógy přišla touha změnit kurz mého plutí a vydat se jiným směrem. Tvořit víc lokálně. Vyplout směrem k dětem, a zakotvit v bezpečném přístavu, jakým je vedle rodiny i škola. Ve firmách mi občas záviděli, že mě moje práce stále baví a naplňuje a dává mi smysl. Věřím, že to je moje životní výhra, dělat to, co mě baví. Přeji všem, ať se nám plní sny. Jako mně se kdysi splnil sen být učitelkou. Budu i u dětí podporovat snění a jejich touhu si za svými sny jít (neplést si se spaním při hodině - na to nebude čas:)).
Milé děti, vyplouváme na krásnou a dobrodružnou cestu za poznáním, která Vám otevře dveře, tam, kam si jen budete přát. Místy to může houpat, mořská nemoc je normální a věřte, že přejde! Jindy můžeme mít chuť z toho utéct a vystoupit dřív. Někdy nás to může štvát, že dlouho kvůli někomu stojíme a neplujeme rychleji a čekáme. A kvůli některým pasažérům se občas budeme i vracet. Ale to vše má svůj smysl a stojí za to, protože se hlavně hodně budeme radovat z nového poznání! Všichni dohromady potáhneme za 1 provaz! Také může být někdy před očima mlha, že nevidíme cíl a ani to, co již bylo, ale ten pocit, když se přes to všechno přeneseme! A já Vám slibuji, že se přenesme a budu Vám ráda v tom pomáhat. Ta radost v očích a úsměv na rtech kdy to, co nám nešlo, nám jde úplně samo! Jako třeba jízda na kole nebo plavání! Pamatujete? Dřív nám to připadalo těžké a nemožné! A nyní v tom máme lehkost a radost z toho! Jupí! Stejně jako nový vítr z čista jasna posune loďku dál. A najednou se před námi zase rozjasní. Přesně pro tohle tu práci miluju! Vidět jasno v očích dětí! A aha!!!
A co dělám ve volném čase? Potkáte mě na dračí lodi, na kole u řeky či v lese, na procházce na kopci i v údolí, na bruslích podél řeky, záleží na počasí a náladě. Mám ráda ty různé úhly pohledu a užívám si je. Jindy si zacvičím jógu, kterou jsem si přivezla z Indie jako suvenýr, z Ameriky jsem si dovezla angličtinu a tak ráda mrknu na film v originále či poslouchám muziku. Jindy chci ticho a klid a jen tak být a vyklepu vše z hlavy stojkou na hlavě. Je to různé. V zimě ráda lyžuji, dříve cestování z kontinentu na kontinent, čím jsem starší, tak si užívám i jen přejít z jednoho kopce na druhý. Krásno je všude. Nebo se hrabu v hlíně a přesazuji stále něco. Užívám si rybníky, jezera i řeku. Ale miluju i oceán či moře. Nejvíc si však užívám rodinu, fajn lidi kolem, přírodu, život se vším, co přináší i odnáší. Stejně jako vítr. A jsem moc ráda, že nás vítr zanese do 1. A, kde se již brzy potkáme a poznáme víc.