Mgr. Tereza Cachová

zástupkyně ředitele, metodička prevence, učitelka FJ, M

Konzultační hodiny: pondělí 14.00 - 15.00, po dohodě KDYKOLI

E-mail: cachova@zspodzvahovem.cz

Telefon: 734 853 584

Kam moje paměť sahá, chtěla jsem být učitelkou nebo řidičkou tramvaje (ideálně linka 26, ale ani dvaadvacítkou bych nepohrdla). Jak asi při čtení tohoto medailonku tušíte, již řadu let si plním výhradně a vydatně sen první. Jsem šťastná, že v jeho naplňování budu nadále pokračovat u nás Pod Žvahovem. Druhé přání musí počkat zřejmě na stáří, není čas!

Mým cílem je, aby při i po mém pedagogickém působení vyrůstali zdraví radostní jedinci plní lásky, vnímající svět v souvislostech, lidé, kteří budou umět spolupracovat, ale i prosadit svůj promyšlený názor. S dětmi buduji partnerský vztah, snažím se v nich podnítit jejich vnitřní pozitivní motivaci k učení a k přístupu ke škole a životu vůbec. Mými oblíbenými inspiracemi ve výchově a vzdělávání, v životě samotném, jsou filozofie sesumírované v publikaci Respektovat a být respektován a metody RWCT. Příroda, mravní zákon ve mně a hvězdné nebe nad námi. :)

Když zrovna neučím - a že toho času opravdu moc není, protože vždycky se někdo, kdo potřebuje něco naučit, najde - ráda jdu na dlouhou procházku podél vody, do lesa, do hor, vylezu skálu nebo alespoň stěnu, zahraju si na housle, něco si přečtu, nebo i napíšu - ale to je zatím tajné :)