Mgr. Tomáš Holubec

zástupce ředitele pro 2. stupeň, třídní učitel 7.A, učitel ČJ, Et, kariérní poradce

Konzultační hodiny: Pondělí 14.30 - 15.30 a po individuální dohodě i jiný čas.

E-mail: holubec@zspodzvahovem.cz

Telefon: 778 749 179

Ve školství jsem od roku 1987. Nejprve 20 let jako žák a student, druhých 15 let jsem pracoval jako učitel a zástupce ředitele na obchodní akademii v Karlíně.
Naše škola mě oslovila svou vstřícnou atmosférou, profesionalitou, otevřeností, podporujícím týmem lidí. Poslechl jsem tedy svoje srdce (i rozum) a vydal se na novou cestu, přijal novou výzvu. A že jich před námi je…

Jako zástupce ředitele pomůžu s rozvojem druhého stupně, abychom navázali na velmi kvalitní první stupeň školy. Udělám všechno pro to, aby nám všem výuka dávala smysl, aby se děti dál učily a rozvíjely, znaly svoje silné i slabé stránky, učily se pracovat s časem, chybou. Aby z nich na konci základky byli fajn mladí lidé, kteří se dostanou na střední školu podle svých přání a možností. A budou na svou základku rádi vzpomínat.

Jako češtinář rád učím děti číst (pro radost i pro studium), psát (každodenní texty i ty odborné), komunikovat, naslouchat. Ukážu jim, jak vnímat literaturu v souvislostech dějin i témat. Rád je vezmu na výlety, exkurze, výstavy.

Jako kariérový poradce poradím našim nejstarším žákům a jejich rodičům s výběrem dalšího studia i možného profesního směřování.

Mám rád svobodu a odpovědnost, otevřenou a přímou komunikaci, smysluplné věci. A taky svou ženu, naše děti, všechno ze světa Star Wars, Batmana, severskou mytologii, humor (i ten drsnější), knížky, sport, pohyb, tanec, meditaci, hudbu (skoro) všech žánrů a jídlo všech chutí a barev. Baví mě žít v přítomnosti, pestrosti a radosti. A líbí se mi nadhled a výhledy do okolí i budoucnosti naší školy.