1. Základní informace

• Provozní řád školní jídelny se řídí vyhláškou o školním stravování č. 107/2005, Školským zákonem, vyhláškou č. 137/2004. Výživové dávky a finanční limit se řídí vyhláškou 107/2008 Sb. o školním stravování.
  • Žáci mají na výběr ze dvou hlavních jídel a polévky.
  • Cena hlavního jídla a polévky pro děti 40 Kč,
  • Výdej oběda probíhá v časech mezi 11:30 a 14:00.
  • Stravování se platí na účet ŠJ vždy měsíčně a to dopředu. Platbu doporučujeme zaslat vždy s dostatečným předstihem (optimálně do 25. minulého měsíce), aby se předešlo obtížím při výdeji oběda na další měsíc. Účty dětí nemohou jít do mínusu. V takovém případě oběd nebude vydán!
  • Objednávka jídla na další den se uzavírá vždy den předchozí v 11:00.
  • Měsíční záloha na obědy je 800 Kč, která se zasílá na účet ŠJ - 123-329760267/0100 . Identifikace plátce se provádí pomocí variabilního symbolu! Z této částky bude vždy ke konci měsíce provedeno vyúčtování vzhledem ke skutečné spotřebě. Celkové vyúčtování a případné vrácení přeplatku za stravné se uskuteční vždy na konci školního roku.
  • Variabilní symbol dostane dítě vždy u paní hospodářky.
  • výši kreditu lze sledovat online na www.e-jidelnicek.cz po zadání přihlašovacího jména a PIN Vašeho dítěte (je vydáváno spolu s potvrzením o zálohové platbě na čip).

2. Identifikace strávníka

• k identifikaci strávníka slouží ISIC karta či elektronický čip.
  • Nové čipy se již nevydávají, všichni noví žáci používají průkaz ISIC.
  • v případě, že žák zapomněl čip či ISIC, nebo má problémy s identifikací ve školní jídelně, obrátí se na hospodářku ŠJ.

3. Odhlašování a přihlašování obědů, onemocnění žáka

• Objednávání obědů – žáci osobně čipem na objednávacím boxu v budově školy nebo online na www.e-jidelnicek.cz (14:30 – 8 hod po zadání přihlašovacího jména a PIN).
  • Odhlašování obědů – osobně čipem nebo elektronicky na e-mail cinglova@zspodzvahovem.cz, nejpozději den předem do 10:00. Při neodhlášení obědů tyto obědy i peníze propadají.
  • Školní stravování se uskutečňuje v době pobytu dítěte ve školském zařízení, a to za úplatu  (viz.§ 119 Školského zákona). Pokud žák onemocní, má nárok na dotovaný oběd pouze první den nemoci, pak je povinností zákonných zástupců obědy odhlásit – v době nemoci nemá žák na dotovaný oběd nárok.

• zákonní zástupci jsou povinni zrušit stravování také v případě nepřítomnosti žáka ve škole z jiného důvodu, při odchodu ze ZŠ Pod Žvahovem, nebo při ukončení stravování během školního roku.
  • jídlo v první den nemoci bude z hygienických důvodů vydáváno jen do plastových, nebo nerezových jídlonosičů a pouze v době 11:30 - 11:40 (hygienické směrnice).
  • v době výdeje strávníkům již jídlo nelze do jídlonosičů vydávat.

Mgr. J. Horkel – ředitel školy
E. Činglová - hospodářka školní jídelny

Obědy do škol

Rada MČ Praha 5 dne 1. 9. 2015 usnesením č. 33/1200/2015 schválila projekt Obědy do škol.

Níže naleznete pravidla a formulář žádosti o dotaci.