Mgr. Dominika Blinková

třídní učitelka 1. A

Konzultační hodiny: pondělí 13:00 - 14:00 nebo po domluvě

E-mail: blinkova@zspodzvahovem.cz

Pocházím z Valašska a do Prahy jsem se dostala náhodou nebo možná osudem? Vystudovala jsem speciální pedagogiku se zaměřením na učitelství a logopedii. Jsem začínající učitel, ale možná to je i jistá výhoda pro třídnictví první třídy. Zažívám se svými prvňáčky obdobné výzvy a nové situace. Ocitli jsme se v novém prostředí, v nové sociální roli, musíme si zvyknout na jiný režim a dodržování nových povinností. Z mé strany tak dochází k většímu porozumění při jejich adaptaci na školu.

Nejdůležitější je pro mě duševní zdraví dítěte a jeho pohoda, proto se snažím každému dítěti naslouchat, pochopit jeho pocity a předkládat mu návrhy, jak by s emocemi mohlo pracovat. Na každé dítě nahlížím individuálně a zohledňuji jeho možnosti, sociální prostředí a aktuální psychické rozpoložení. Ve výuce volím metody, které podporují u dětí kreativitu a kritické myšlení.  Snažím se děti vést k respektu jak k druhým lidem, tak i k vlastní osobě.

Miluji horskou turistiku a zimní sporty. Také ráda cestuji a poznávám odlišné kultury. Často mě nachytáte s šálkem dobré kávy v ruce.