Mgr. Eliška Šachová

třídní učitelka 6. A, učitelka VV, PČ

Konzultační hodiny: pondělí 13.40 - 14.25

E-mail: sachova@zspodzvahovem.cz

Jako dítě jsem chtěla být malířka a vystavovat v galerii, ale také opravovat a známkovat testy. Již od základní školy se věnuji výtvarné tvorbě a splnilo se mi vystavování mé tvorby v galeriích. Změna nastala ve známkování testů a raději žákům představuji možnosti výtvarné výchovy. Text, který je pro mé pojetí předmětu inspirativní, je uvedená citace od Markéty Pastorové: „Výtvarná výchova učí vidět, učí přemýšlet, učí uchopit a sdílet svět prostředky výtvarného umění a také učí odvaze.“  Každý žák je inspirativní a jedinečný tvůrce, což způsobuje neopakovatelné umělecké prostředí. Koncepci výtvarné výchovy pojímám s využitím námi známých technik a druhy umění, dále se zaměřuji na moderní a současné umění s využitím jeho výtvarného jazyka.

O současné době se hovoří jako o době vizuální, tedy kdy se svět obrací k obrazu, proto si myslím, že je důležité u žáků rozvíjet vizuální gramotnost (vidět a vnímat svět okolo nás).

Ve svém volném čase působím jako lektorka ve výtvarném ateliéru, ale také objevuji svět z různých pohledů, a to jak skrze knihy, přes cestování až po sport.